Kasa fiskalna dla mechanika a dla prawnika

Kasa fiskalna dla mechanika
Kasa fiskalna dla mechanika

Wraz z dniem 1 stycznia 2015 roku wprowadzono obowiązek stosowania kas fiskalnych bez względu na osiągany roczny obrót. Nowe przepisy obejmują m.in. mechaników i osoby świadczące usługi prawnicze.  Są to dwa zupełnie różne zawody, ale bardzo potrzebne. W związku z tym każdy z nich potrzebuje innego urządzenia fiskalnego. Kasa rejestrująca dla mechanika nie musi być przenośna, ale ważne żeby była odporna na zabrudzenia. Natomiast sprzęt dla prawnika powinien być kieszonkowy i bardzo elegancki. Jak na tą profesję przystało.

Obowiązkowe kasy

Mechanicy oraz prawnicy mają czas do 1 marca 2015 roku na zakup urządzeń rejestrujących. Kasa fiskalna dla mechanika i prawnika zgłoszona po upływie tej daty zostaje objęta karą grzywny w wysokości 180 stawek dziennych. W związku z tym, że przewidziany czas na nabycie sprzętu wynosi dwa miesiące warto zmieścić się w określonym terminie by uniknąć kar.

Cechy urządzenia dla mechanika

Kasa fiskalna dla mechanika powinna charakteryzować się trwałością do pracy w trudnych warunkach. Mechanicy w swojej pracy używają smarów oraz różnych płynów przez co bardzo łatwo o zabrudzenie sprzętu. Żeby takich sytuacji uniknąć warto zakupić urządzenie w wodoszczelną klawiaturą i odporne na zabrudzenia. Szkoda byłoby co miesiąc inwestować w nową kasę dlatego należy wybrać tę odpowiednio dostosowaną do profilu wykonywanej pracy.

Cechy sprzętu dla prawnika

Urządzenie rejestrujące dla prawnika powinno być małych rozmiarów i bez trudu mieścić się w teczce. Dodatkowo kasa dla osób świadczących usługi prawne oraz usługi doradztwa podatkowego na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych powinna być lekka i charakteryzować się eleganckim wyglądem.

Cechy wspólne

Zarówno kasa fiskalna dla mechanika jak i dla prawnika powinna być wyposażona  w wydajny akumulator pozwalający na pracę bez podłączania do źródła energii przez wiele godzin. Ponadto powinna być łatwa w obsłudze i posiadać elektroniczną kopię paragonów. Dzięki temu nie trzeba zbierać rolek papieru, a wszystkie paragony zapisują się w pamięci kasy.